VII Świdnickie Dyktando
(02.10.2012)

W siódmym dyktandzie organizowanym przez Ligę Kobiet Polskich, wzięło udział 28 osób ale zwyciężyła jedna- Agata Szarek. Konkurs odbył się 29.09.2012 o godz. 10.00 w Społecznej Akademii Nauk .

Tekst dyktanda został ułożony i odczytany przez Magdalenę Szalecką. Jego zapis natomiast sprawdzała komisja w składzie: Sabina Cebula członek Zarządu Powiatu, Kazimiera Zając prezes Stowarzyszenia "Amazonki" oraz Wiesława Szeszko członkini Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy, która wyłoniła zwycięzców dyktanda.

O godzinie 17.00 nastąpiło odczytanie wyników poprzedzone koncertem w wykonaniu Studia Piosenki pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego.

Nagrodzeni:

• I miejsce- Agata Szarek- nagrodę w postaci zmywarki, ufundowanej przez fabrykę zmywarek Elektrolux w Żarowie, wręczył dyrektor Elektroluxu pan Ireneusz Kret.
  • II miejsce- Łukasz Szempliński- Tablet ufundowany przez Nadleśnictwo Świdnica wręczył nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Jan Dzięcielski.
  • III dwa równorzędne miejsca- Krzysztof Odachowski i Paulina Janczak. Nagrody ufundowane przez drogerię Lipstick, w imieniu pani Katarzyny Tułacz, wręczyła przewodnicząca LKP Elżbieta Dudziak.

Po raz pierwszy pojawiły się nagrody dla najmłodszego uczestnika oraz dla urzędników.
Nagrodę dla najmłodszego uczestnika, ufundowaną przez Bank Zachodni WBK, otrzymała Sara Grzelak.
Puchar Starosty Urząd -Mistrzem Ortografii zdobyły Grażyna Pukiel i Edyta Muraszko, reprezentantki Nadleśnictwa Świdnica. Puchar został wręczony przez patrona konkursu- Zygmunta Worsę.

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu