Student z wykładem w strzegomskim LO
(14.03.2017)

We wtorek (07.03.) klasa humanistyczna (I a) uczestniczyła w bardzo motywującym szkoleniu z absolwentem LO - Łukaszem Gradem oraz Krzysztofem Kostenckim. Łukasz Grad obecnie studiuje na Uniwersytecie Opolskim i pracuje w Studenckiej Telewizji UO. Jest tam redaktorem naczelnym, montażystą i operatorem. "SETA" to od 3 lat najlepsza polska telewizja studencka.

Łukasz zamierza po studiach zostać zawodowym dziennikarzem. Krzysztof Kostencki, którego zabrał do LO Łukasz, jest również studentem Uniwersytetu Opolskiego i działa w Studenckiej Telewizji UO. Krzysztof ma zamiar zostać dziennikarzem sportowym, komentatorem. Jest to związane z jego zainteresowaniami od najmłodszych lat. Szkolenie dało bardzo dużo pozytywnej energii i motywacji szkolnej grupie radiowej tworzącej "Głos liceum". Studenci pokazali nam, że ze wszystkiego można zrobić dobry materiał, dobre słuchowisko, dobry artykuł. Nauczyli nas jakich pytań nie zadawać, jak poprawnie trzymać lub ustawiać mikrofon, jak wykorzystać to, co się w koło nas dzieje, co zmienić w ustawieniu naszej klasy radiowej. Dziękujemy.

A. Solak, W. Chomycz
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu