Strzegomscy licealiści lecą do Izraela
(16.03.2017)

Już w pierwszej połowie kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Izraela, wezmą udział w projekcie językowym realizowanym od wielu lat. Partnerami projektowymi Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu są: Gimnazjum Ekumeniczne w Magdeburgu oraz organizacja pozarządowa „Face to Face” z Izraela.

Tematyka projektu zawsze obejmuje najważniejsze zagadnienia współczesnego świata i tym razem dotyczy „Losów uchodźców w przeszłości i obecnie w Polsce, Niemczech i Izraelu”. Już w kwietniu młodzież wylatuje do Izraela na dziewięć dni. Licealiści zwiedzą Jerozolimę, Tel Aviv oraz okolice. Natomiast w lipcu projekt będzie realizowany w Niemczech (Berlin, Magdeburg) oraz Polsce (Warszawa, Wrocław, Strzegom).

W LO trwają właśnie intensywne przygotowania do tego niezwykłego projektu pod bacznym okiem nauczycielek języka angielskiego: Agnieszki Soboń – Nowakowskiej i Agnieszki Żelazko. Projekt jest współfinansowany przez: Fundację “Remembrance, Responsibility and Future”.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu