Kolonoskopia – badanie, które może uratować Twoje życie
(20.03.2017)

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. W Polsce zajmuje pod tym względem drugie miejsce. Dlatego w imieniu Przychodni Miejskiej w Pieszycach realizującej program „KOLONOSKOPIA – Złoty standard medycyny.

Współczesna konieczność dla zachowania zdrowia i długiego życia” współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 zapraszamy mieszkańców całego subregionu wałbrzyskiego, czyli powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego do skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii.

Badanie skierowane jest dla osób w wieku 55 – 64 lat. W ramach wykonywanego badania Przychodnia Miejska w Pieszycach gwarantuje:

• bezpłatne znieczulenie,

• bezpłatnie środek do oczyszczenia jelita,

• bezpłatną bieliznę jednorazową do badania,

• bezpłatną opiekę nad osobami zależnymi,

• bezbolesne i bezpłatne usunięcie polipów z badaniem histopatologicznym,

• zwrot kosztów dojazdu powyżej 17 km.

Informacja i rejestracja na badania:

• 500 174 338

• 500 112 027

Rejestracja na powyższe badanie będzie również możliwa podczas trwania akcji profilaktycznej „Nasze Zdrowie”, która odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2017 r. w godzinach od 13.00 – 17.00 w Galerii Świdnickiej.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych