Remont drogi powiatowej z Bystrzycy Górnej do Lubachowa
(17.07.2017)

Od 12 lipca trwa długo oczekiwany remont drogi powiatowej nr 2876D od Bystrzycy Górnej do Lubachowa i dalej do granicy powiatu. Prace, polegające na zdjęciu starej i położeniu nowej masy bitumicznej, trwają na całym, 5,5 km odcinku drogi.

Jak zapewnia wykonawca prac, firma „Bisek-asfalt”, jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to prace związane z położeniem nowej masy bitumicznej zakończą się do końca tygodnia. Natomiast całość prac potrwać ma do końca lipca. Wartość zadania to 1 mln. 275 tys. z czego 150 tys. zł. to wkład finansowy Gminy Świdnica. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Świdnickiego a całość inwestycji nadzoruje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Jest to największa inwestycja drogowa realizowana w tym roku.