AKTUALNO列I

Przyjaciele z partnerskiego Biberach po raz kolejny w Kasprowiczu
(05.10.2017)

W drugiej po這wie wrze郾ia 2017 r. uczniowie I Liceum Og鏊nokszta販帷ego im. Jana Kasprowicza w 安idnicy go軼ili w swoich domach m這dzie z partnerskich szk馧 w Biberach. Wymiana szkolna trwa ju ponad 25 lat i wci捫 cieszy si du篡m zainteresowaniem.

Na blisko 50-osobow polsko-niemieck grup czeka ciekawy program, w kt鏎ym nie zabrak這 wizyty w naszej szkole i udzia逝 w zaj璚iach lekcyjnych. W tym roku 鈍i皻owali鄉y wyj徠kowo rocznic wymiany. Poza wsp鏊nym uroczystym obiadem, tortem z napisem ,,25 lat", nauczyciele z Polski i Niemiec wraz z p. dyrektorem otworzyli Skwer Przyja幡i Polsko-Niemieckiej, kt鏎y b璠zie pami徠k tych wyj徠kowych spotka. Program wzbogacaj liczne wycieczki mi璠zy innymi do Wroc豉wia, gdzie uczniowie podziwiali panoram Wroc豉wia z punktu widokowego w Sky Tower oraz zabytki stolicy Dolnego 奸御ka. W 鈔od wyruszyli鄉y w G鏎y Sto這we, wspi瘭i鄉y si na Szczeliniec. Kolejnym punktem by豉 wizyta w bajkowym Minieurolandzie w K這dzku, gdzie przy pi瘯nej pogodzie zachwyci豉 nas wyj徠kowa ro郵inno嗆 oraz miniatury wielu k這dzkich i europejskich zabytk闚. W czwartek udali鄉y si do Krzy穎wej, gdzie m這dzie dowiedzia豉 si du穎 o historii tego wyj徠kowego miejsca. Mi這 sp璠zili鄉y czas przy ognisku 酥iewaj帷 znane piosenki. Impreza po瞠gnalna w ,,Starym m造nie" odzwierciedli豉 wspania陰 atmosfer w grupie. W pi徠ek rano z 瘸lem po瞠gnali鄉y naszych przyjaci馧 z Biberach i ju nie mo瞠my si doczeka naszego wyjazdu do Niemiec w przysz造m roku. I na koniec chcia豉m podzi瘯owa wszystkim rodzicom goszcz帷ym uczni闚 z Biberach za ich trud i zaanga穎wanie.

Bo瞠na Furmankiewicz
I Liceum Og鏊nokszta販帷e w 安idnicy

Do programu wymiany otrzymujemy finansowe wsparcie od Polsko-Niemieckiej Wsp馧pracy M這dzie篡 w Warszawie, za co r闚nie serdecznie dzi瘯ujemy.

|  do g鏎y  |