Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada
(13.11.2017)

Śpiewanki patriotyczne, msza święta, składanie wieńców, bieg niepodległości. W tak różnorodny sposób mieszkańcy Świdnicy i całego powiatu świętowali Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada.

Już 10 listopada Starostwo Powiatowe w Świdnicy, III LO oraz Tadeusz Grabowski – opiekun związków kombatanckich, po raz kolejny zorganizowali patriotyczne śpiewanki pod tytułem „Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały”. W śpiewankach uczestniczyli członkowie i sympatycy Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy wraz z chórem Pryma Voce.

Oficjalne obchody święta niepodległości rozpoczęły się 11 listopada od mszy świętej w katedrze świdnickiej. Po mszy, na placu przed katedrą, odbyły się oficjalne obchody. Krótki występ artystyczny przygotowała młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Po występach głos zabrakli Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Kulminacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości był dziesiąty, jubileuszowy, Bieg Niepodległości, który wystartował ze świdnickiego rynku punktualnie o godz. 12.00.