Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów
(07.12.2017)

Michał Spisak, uczeń trzeciej klasy technikum mechanicznego w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odebrał z rąk pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się dnia 1 grudnia br. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju.

Stypendium takie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 na cały kolejny rok szkolny. Michał jest uczniem wybitnie uzdolnionym matematycznie. Ale najwyższe noty zdobywa również z przedmiotów zawodowych i języków obcych. W ubiegłym roku szkolnym średnia ocen Michała wyniosła 5, 47. Warto również w tym miejscu przypomnieć sukcesy naszego ucznia: 1 miejsce w Finale Międzyszkolnego Konkursu „Logika i Matematyka”, II m-ce w XV Powiatowym Konkursie Matematycznym, I m-ce drużynowo w VII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, udział w Ogólnopolskim Konkursie Elektron- 22 m-ce w finale. Przy czy Michał jest uczniem niezwykle skromnym, bardzo koleżeńskim i zawsze chętnym do pomocy. Serdecznie gratulujemy naszemu stypendyście i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy