Dni Doradcze w Strzegomiu
(16.04.2018)

W dniu 11.04.2018r. w Zespole Szkół w Strzegomiu odbył się Dzień Doradczy zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy Filię Strzegom. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem ABSOLWENT DOJRZAŁY DO ZMIAN. Gości przywitała Pani Teresa Soszek Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, a także Pan Robert Wójtowicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz Pan Tomasz Marczak - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu.

Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych z naszego regionu oraz wysłuchała prezentacji multimedialnych dotyczących możliwości kontynuowania nauki.

W Dniu Doradczym w Strzegomiu gościliśmy :

• Politechnikę Wrocławską,

• Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Wałbrzycha,

• Karkonowską Państwową Szkołę Wyższa z Jeleniej Góry,

• Technikum Ortopedyczne ze Świdnicy,

• Wyższą Szkołę Bankową z Wrocławia,

• Niepubliczną Szkołę Medyczną z Wrocławia,

• Wyższą Szkołę Fizjoterapii z Wrocławia,

• Społeczną Akademię Nauk w Łodzi - wydział w Świdnicy,

• Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi – wydział w Świdnicy,

• Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości z Wałbrzycha,

• Dolnośląską Szkołę Wyższą z Wrocławia,

• TEB Edukację ze Świdnicy,

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Świdnicy,

• Centrum Nauki i Biznesu ŻAK z Wałbrzycha,

• Zespół Szkół w Strzegomiu,

• EURES - Europejskie Służby Zatrudnienia,

• Koordynację Systemów Zabezpieczenia Społecznego z Wałbrzycha,

• Komendę Powiatową Policji ze Świdnicy,

• Wojskową Komendę Uzupełnień z Kłodzka,

• Młodzieżowe Centrum Kariery w Strzegomiu i Ochotnicze Hufce Pracy z Wałbrzycha.

• Ponadto byli obecni doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej z Wałbrzycha oraz Urzędu Pracy Filii Strzegom, dzięki którym można było uzyskać informację zawodową ukierunkowaną na lokalny rynek pracy.

Dzień Doradczy w Strzegomiu cieszył się dużą frekwencją, odwiedziło nas blisko 300 młodych osób, głównie uczniów szkół strzegomskich.

Serdeczne podziękowania składamy szkołom: Zespołowi Szkół w Strzegomiu oraz Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu oraz Gimnazjum nr 1w Strzegomiu, których młodzież czynnie uczestniczyła w Dniu Doradczym.

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy