Jubileusz z Roszpunką
(04.05.2018)

Dziesięć lat akcji „Młodzież czyta dzieciom” to dobry czas na wspólne świętowanie, a także swego rodzaju podsumowanie. Dla strzegomskich przedszkolaków w dniu 25 kwietnia 2018 r. na deskach sceny Strzegomskiego Centrum Kultury w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu, wystawiono przedstawienie pt.: „Roszpunka”. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście:  zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Bożena Bojanowska-Czuk oraz dyrektorzy zaproszonych przedszkoli i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wszystkich przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu Robert Wójtowicz.

Przedstawienie wystawiono dwukrotnie: o godzinie 10.30 dla przedszkolaków oraz o 12.00 dla uczniów szkół podstawowych. To wielkie wydarzenie poprzedzone było ogromem zaangażowania i przygotowań. Czas, który poświęcony został na próby aktorskie, reżyserię oraz wykonanie dekoracji i zgromadzenie rekwizytów, przyniósł niesamowitą radość widzów i satysfakcję wykonawcom. Trema działała na młodzież bardzo motywująco i wydobyła z nich skrywane pokłady kunsztu aktorskiego. Dzieci oglądały całe przedstawienie z zapartym tchem i tak naprawdę ze współudziałem w tym wydarzeniu. Dzieci dały się zaprosić do świata bajek z wielkim entuzjazmem. Razem z dziećmi w tą magiczną krainę wkroczyli: Radosław Telka 2TH-Paweł-Książę, Aleksandra Gmyrek 2TH – Kasia-Roszpunka, Paulina Osoba 2TH – Narrator, Patryk  Holz 2 IG- Bałagan, Natalia Greń 2TH- Żona, Jakub Bochenek 1TI- Mąż, Julia Starczała 1TH- Czarownica, Krzysztof Chwała 2IG- obsługa techniczna, Aneta Walczak 2TH- Fotograf, Karolina Grzywińska 2IG- Kamerzysta, Dominika Kopeć 1TH- Prowadząca, Milena Gryndys 1TH- pomoc, Oliwia Bodziany 1TH- pomoc, Martyna Szczepanik 2IG- pomoc. Przedstawienie oglądało około 600 dzieci.

Z relacji aktorów:

„Bardzo mi się podobało. Było dużo emocji zwłaszcza wtedy, gdy pojawiła się improwizacja z mojej strony. Dzieci bardzo wczuły się w wystawianą przez nas bajkę , co spowodowało większe zaangażowanie ze strony aktorów.’’ – Roszpunka
„To była przygoda.  Nie zapomnę reakcji dzieci, gdy usiadłem w śród nich na widowni. – Proszę panią ja się boję,… i płacz dziecka”- Bałagan
‘’Bardzo dużo emocji w dzieciach wywołała oprawa muzyczna. Dzieci nie mogły wysiedzieć na  miejscu i bawiły się razem z nami.”- Narrator
Akcje od 10 lat prowadzi pani Małgorzata Kossak. Wraz z młodzieżą zorganizowała już piąte przedstawienie, pełne zaskakujących zwrotów akcji i radosnej energii. W przygotowaniach do obchodów 10-lecia akcji pomagali pan Ireneusz Miepariszwili, Pani Katarzyna Zator oraz Pani Agnieszka Oleszko. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy i do zobaczenia.

Zespół Szkół w Strzegomiu