"Górnicy" z Zespołu Szkół w Strzegomiu w Hořicach
(21.06.2018)

W ramach 3-letniego projektu pn. "Świat Kamienia", dziesięcioosobowa grupa uczniów z Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu wraz z opiekunami: Renatą Dziurlą, Moniką Kozłowską i Jackiem Sozańskim, wyjechała na wycieczkę do Hořic w Czechach.

Była to wizyta nie tylko turystyczna, ale również edukacyjna. Młodzież miała okazję poznać miasto partnerskie Strzegomia, a także zwiedzić Szkołę Kamieniarską, licząca sobie 144 lata istnienia. Ponadto, uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w działania w różnych warsztatach kierunkowych zorganizowanych na Rynku w Hořicach. Było to na pewno bardzo ciekawe, nowe doświadczenie dla uczniów, jak i ich opiekunów. Dziękujemy partnerom projektu, tj.: miastom Hořice i Strzegom, Klastrowi Polskiemu i Klastrowi Czeskiemu oraz Strzegomskiemu Centrum Kultury za umożliwienie nam tak atrakcyjnego wyjazdu i mile spędzonego czasu.

Zespół Szkół w Strzegomiu