„Nasze zdrowie” w Strzegomiu
(25.06.2018)

Po rocznej przerwie akcja bezpłatnych badań profilaktycznych pn. „Nasze Zdrowie” ponownie zawitała do Strzegomia w ramach imprez organizowanych przez lokalny samorząd z okazji Święta Granitu Strzegomskiego. W dniu 23 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu mieszkańcy Strzegomia i okolic mieli szansę skorzystać z wielu badań i konsultacji specjalistycznych.

Organizatorami akcji byli Gmina Strzegom oraz Powiat Świdnicki. Udało się ją przeprowadzić dzięki znacznemu wsparciu finansowemu i organizacyjnemu władz Gminy Strzegom

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i w ciągu kilku godzin jej trwania wykonano:

• badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy – 88 badań

• USG tarczycy - 70 badań

• badanie wzroku – 55 badań

• badanie słuchu – 31 badań

• spirometria – 35 badań

• badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi – po 85 badań

• porady dietetyka – 49 porad

• porady reumatologa – 31 porad

Ratownicy medyczni ze Świdnickiej Szkoły Ratownictwa działającej w SP ZOZ Powiatowym Pogotowiu Ratunkowym w Świdnicy udzielali instruktażu w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim niżej wymienionym organizatorom przedsięwzięcia:
Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Strzegomskiemu Centrum Medyczno-Diagnostycznemu, Mobilnemu Centrum Diagnostyki Osteoporozy Sp. z o.o. w Łomiankach, lek. med. Halinie Nawrockiej, „CalorEAT” Gabinet Dietetyczny Agnieszki Kwiatkowskiej, SP ZOZ Powiatowemu Pogotowiu Ratunkowemu w Świdnicy.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych