Poznaj kraj swoich przyjaciół - Polski Dzień w Jičínie
(29.06.2018)

W miniony weekend zakończyła się realizacja mikroprojektu pn. "Poznaj kraj swoich przyjaciół", w ramach którego w dniu 23 czerwca 2018 r. odbył się Polski Dzień w Jičínie. Celem wydarzenia było podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskiego miasta Jičín na temat Powiatu Świdnickiego, jego atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych oraz zachęcenie ich do odwiedzin partnerskiego regionu.

W tym celu przygotowane zostało stoisko promocyjne Powiatu, na którym dystrybułowane były różnego rodzaju materiały informacyjno - promocyjne.

Mieszkańcy miasta Jičín mieli również okazję poznać swojego partnera od strony kulinarnej, gdyż przygotowane zostały stoiska z tradycyjnymi potrawami polskimi oraz produktami regionalnymi przeznaczonymi do degustacji. Obchody Polskiego Dnia w Jičínie uświetniły występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg" oraz Zespołu Ludowo - Estradowego "Mokrzeszów". Zespoły zaprezentowały czeskiej publiczności polskie tańce narodowe i regionalne, które zachwyciły licznie zgormadzonych. Polski Dzień zakończył się wieczornym widowiskiem taneczo - muzycznym "Noc Świętojańska" w wykonaniu Zespołu Krąg.

Mikroprojektu pn. "Poznaj kraj swoich przyjaciół", realizowany był w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, Funduszu Mikroprojektów.