AKTUALNO列I

安i皻o Policji
(25.07.2018)

20 lipca, w sali narad Urz璠u Stanu Cywilnego w 安idnicy, odby造 si uroczyste obchody 安i皻a Policji Pa雟twowej. 安i皻o, ustanowione przez Sejm, w lipcu 1995 r. nawi您uje do daty utworzenia Policji po odzyskaniu przez Polsk niepodleg這軼i 24 lipca 1919 r.

Podczas 鈍idnickich obchod闚 安i皻a Policji wr璚zono awanse na wy窺ze stopnie s逝瘺owe oraz nagrody dla wyr騜niaj帷ych si funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w 安idnicy. Dyplomy z podzi瘯owaniami otrzymali tak瞠 cywilnie pracownicy 鈍idnickiej komendy. Niecodziennym elementem uroczysto軼i by這 symboliczne przekazanie naszywek z herbem Powiatu 安idnickiego, kt鏎e 鈍idniccy funkcjonariusze b璠 nosi na swoich mundurach. Naszywki Komendantowi Powiatowemu Policji nadkomisarzowi Andrzejowi Dobiesowi przekaza Starosta 安idnicki Piotr Fedorowicz.

Piotr D瑿ek
Rzecznik Prasowy