Finał VI Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego Dla Gimnazjalistów
(09.04.2019)

5 kwietnia 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im Jana Kasprowicza w Świdnicy odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 111 startujących w konkursie.

W konkursie wzięli udział uczniowie 8 gimnazjów (obecnie szkół podstawowych) Powiatu Świdnickiego. Zawody finałowe nie były łatwe. Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę laureatów:
I miejsce- uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy – Hanna Karwowska
II miejsce- uczeń Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy – Michał Stańczak
III miejsce- uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy – Julia Mielcarz

Nagrody główne dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Nagrody wręczali Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa w towarzystwie Dyrektora Liceum Roberta Kaśkowa.

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy