I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych rozstrzygnięty
(10.04.2019)

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego jest organizowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Przez dziesięć lat był on dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych od tego roku zmienił nazwę. Wręczenie nagród laureatom i finalistom I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowanego przez panią Iwonę Juźwę i panią Honoratę Kierul odbyło się podczas Dnia Otwartego.

W tegorocznej edycji, w etapie szkolnym wzięło udział ponad 380 uczniów, w a finałowa siódemka, wyłoniona po części ustnej etapu powiatowego przedstawia się następująco:

• I miejsce - Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

• II miejsce - Sara Bilska, również ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

• III - Kacper Wilgus z Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego.

Wyróżnienia i tytuł finalisty otrzymały także: Monika Manowska i Kalina Kwiecień ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Julia Tobiasz (SP w Witoszowie) oraz Julia Mielcarz (SP nr 4 w Świdnicy). Oprócz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców II LO oraz wydawnictwo Oxford University Press, zarówno laureaci jak i finaliści konkursu otrzymują dodatkowy punkt przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Gratulujemy zwycięzcom, szczególnie że poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników konkursu był bardzo wysoki a finalistów i laureatów wręcz rewelacyjny.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy