Powiatowy Konkurs Matematyczny
(27.05.2019)

Już po raz siedemnasty w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy zorganizowano Powiatowy Konkurs Matematyczny. Jak co roku konkurs ten odbył się pod patronatem Starosty Świdnickiego, Pana Piotra Fedorowicza.

14 maja 2019 r. 35 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu zmierzyło się z zadaniami konkursowymi. Zadania te rozwiązywali także w ramach IX Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy zmierzą się w kolejnym etapie, organizowanym każdego roku w innym powiecie. W tym roku w świdnickim. Naszą drużynę utworzą: Paweł Balawender z LO w Strzegomiu i Mateusz Drąg z II LO w Świdnicy, którzy zajęli ex aequo I miejsce oraz Kinga Kępa z II LO w Świdnicy (III miejsce) i Rałał Lis z I LO w Świdnicy (IV miejsce).

Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

Organizatorem konkursu jest pani Beata Wachel-Sierzputowska, wicedyrektor ZSM w Świdnicy.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy