Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Matura na 100%

Mateusz Drąg, tegoroczny absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, znalazł się w gronie 96 najlepszych maturzystów w Polsce (egzamin zdawało w sumie 259272 osób). Uzyskał tytuł finalisty VII edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent".

Do uzyskania tytułu niezbędne jest otrzymanie ze wszystkich egzaminów wyniku minimum 90%. Na Dolnym Śląsku trzem absolwentom udało się osiągnąć taki w tym roku taki wynik:

Wyniki egzaminów maturalnych Mateusza Drąga:

  • JĘZYK POLSKI 99%
  • JĘZYK ANGIELSKI 98%
  • MATEMATYKA 100% w części obowiązkowej i 96% na poziomie rozszerzonym
  • CHEMIA 97%
  • INFORMATYKA 94%

Mateusz Drąg rozpoczął studia na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, uzyskując najlepszy wynik podczas rekrutacji. Warto wspomnieć, że w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego na wydziale studentów reprezentowali maturzyści, którzy osiągnęli najlepsze wyniki rekrutacyjne. Na Wydziale Chemii wśród pięciu wyróżnionych studentów było dwoje tegorocznych Absolwentów II LO w Świdnicy. Oprócz Mateusza wyróżniona został jeszcze Nadia Antonowicz. Mateusz Drąg w Święto Edukacji Narodowej odebrał z rąk Jacka Iwancza - dyrektora szkoły Dyplom Finalisty, gratulacje od Marszałka Dolnego Śląska oraz listy rekomendacyjne.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Banery/Logo