Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Wsparcie z programu, WzMOCnij Swoje Otoczenie" dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Jesień przyniesie dobre zmiany w naszej szkole! Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach zyska nowe wyposażenie sali integracji sensorycznej o wartości 20 tys. zł. W trzeciej edycji konkursu, wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

W ramach otrzymanego grantu szkoła zakupi nowy sprzęt do sali integracji sensorycznej między innymi tzw. Magiczny dywan. To kompleksowy projekt na rzecz kształcenia umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi. W nowej sali powstaną warunki do prowadzenia terapii sensorycznej, rozpoznającej deficyty sensoryczno-motoryczne dzieci.

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Banery/Logo