Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Maturzyści ze świebodzickiego LO na wystawie prac m.in. Tamary Łempickiej

W dniach 06 - 08.12.2021 r. z inicjatywy pana Sebastiana Białego nasi maturzyści (klasy 3ag, 3bg i 3cg) wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć rzadko spotykane prace Tamary Łempickiej, ale także paryskiej bohemy 20 lecia międzywojennego.

W komnatach Zamku Książ na wystawie „Paryż był kobietą” w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA podzialiśmy blisko 90 prac artystów powiązanych z tzw. Szkołą Paryską pod hasłem: Kobiety w sztuce Montparnasse’u. Wśród nich znalazła się jedna z najpopularniejszych polskich malarek - Tamara Łempicka. Ekspozycja prac nawiązuje do obchodów Roku Kobiet w Wałbrzychu.

Sztuka międzywojennego Paryża daje panoramiczny przegląd przemian społeczno-kulturowych, których jednym z przejawów były dążenia emancypacyjne kobiet, dlatego organizatorzy zaprezentowali portrety kobiet. Na wystawie mogliśmy podziwiać obrazy, rysunki i rzeźby takich artystów jak: Tamara de Lempicka, Mojżesz Kisling, Mela Muter, Ludwik Markus – znany lepiej jako Louis Marcoussis, Eugeniusz Zak, Henri Hayden, Jean Lambert-Rucki, Nadia Léger i wielu innych. Wspomniane obrazy i rzeźby prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji Marka Roeflera. Na co dzień eksponowane są w jego galerii Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornej.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

Banery/Logo