Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Jesteście stowarzyszeniem lub fundacją zarejestrowaną w KRS? To UWAŻAJCIE, gdyż jest nowy bardzo ważny obowiązek.

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, czyli członków zarządów, rad, fundatorów. Wpis należy dokonać w terminie 7 dni od wyboru lub zmiany takich osób.

Niestety, za nierealizowanie tego obowiązku są drakońskie kary finansowe na organizacje i osoby podlegające wpisowi do rejestru!

Chcesz wiedzieć więcej i spać spokojnie, to zgłoś się na szkolenie w dniu 25 stycznia 2022 r. od godz. 14:00 Sala Narad (II piętro p. 225-226) Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Kto dokładnie podlega i w jakich sytuacjach nowym obowiązkom oraz jak dokonać takiej rejestracji – dowiecie się od eksperta Waldemara Weihsa podczas Szkolenia. Uczestników zapraszamy ze swoimi laptopami, gdyż będzie okazja po szkoleniu indywidualnie przeprowadzić proces rejestracji.

Na szkolenie można się zgłosić mailowo (justyna.krygier@powiat.swidnica.pl) lub telefonicznie 74/85-00-439 do dnia 24 stycznia 2022 r.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Pozarządowy Ostry Dyżur”, realizowanego z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy z funduszy EOG. Realizatorem projektu jest Fundacja "Merkury" w partnerstwie z LGD „Kraina Wzgórz Trzebnickich”, Fundacją Dobrych Działań i Citizens Foundation z Islandii przy współpracy z Dolnośląską Siecią Inkubatorów NGO oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy.

Zapraszamy.

Banery/Logo