Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

"Czy znajdziemy drugą Ziemię?"

Wykładem doktora Macieja Mulaka z Politechniki Wrocławskiej zaingerowaliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy współpracę między szkołą i uczelnią. Od 2020 roku została ona sformalizowana i II LO znalazło się wśród 18 szkół na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi.

W ramach współpracy młodzież II LO będzie uczestniczyć w wykładach i zajęciach z matematyki, fizyki, chemii. W tym semestrze zajęcia będą odbywać się w formie zdalnych spotkań wykładowców z młodzieżą.

"W poszukiwaniu Ziemi 2.0" - to tytuł dzisiejszego wykładu, w którym wzięło udział 100 uczniów II LO realizujących z fizyki program rozszerzony. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali najnowszych informacji o egzoplanetach i poszukiwaniu życia w kosmosie. I wspólnie zastanowili się czy jest możliwe znalezienia drugiej Ziemi.

Dzisiejsze spotkanie ze strony szkoły koordynowali nauczyciele fizyki: pan Tomasz Pietrzak i Mirosław Grzyl. W wykładzie wzięli również udział studenci Politechniki z pasją działający w Kole Naukowym "Nabla" a jednocześnie absolwenci II LO w Świdnicy. Współpraca z Politechniką jest możliwa, ponieważ II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha jest zaliczane przez Politechnikę Wrocławską do szkół średnich z których corocznie największa ilość absolwentów rozpoczyna studia politechniczne. Warto dodać, że nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki i są bardzo aktywni w studenckich kołach naukowych.II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Banery/Logo