Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Współpraca krajowa

Od stycznia 2009 roku prężnie rozwija się współpraca pomiędzy Powiatem Świdnickim i powiatami: kartuskim, tatrzańskim i łowickim. Deklaracja o zawiązaniu współpracy podpisana została 16 stycznia 2009 roku, podczas uroczystych obchodów 10 lecia samorządu powiatowego w Polsce. Swoje podpisy pod deklaracją złożyli ówcześni starostowie: Zygmunt Worsa, Janina Kwiecień (Starosta Kartuski) i Janusz Michalak (Starosta Łowicki).

W ramach współpracy realizowany był szereg projektów kulturalno-społecznych, takich jak wymiana młodzieży i zespołów folklorystycznych, udział w targach i imprezach wystawienniczych, współpraca Domów Dziecka i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Zainicjowana przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy tradycja tańczenia poloneza na 100 dni przed maturą, z powodzeniem zaszczepiła się w partnerskich powiatach, w których tamtejsi maturzyści również uroczyście tańczą ten staropolski taniec.

Banery/Logo