Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy nagrodzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
(07.02.2020)

29 stycznia 2020r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się ogólnopolska konferencja „Urząd pracy w nowoczesnej gospodarce" z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. W uroczystości wzięli udział wiceminister Alina Nowak oraz wiceminister Stanisław Szwed. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy.

W trakcie konferencji miało miejsce uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powiatowym urzędom pracy w trzech kategoriach:

1. Uzyskanie w 2019 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych wobec osób bezrobotnych – w szczególności długotrwale bezrobotnych i bezrobotnych powyżej 50 roku życia – z uwzględnieniem sytuacji na lokalnym rynku pracy.

2. Sprawność wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

3. Zatrudnianie cudzoziemców – wyróżnienia za szczególnie duży wysiłek włożony
    w zadania związane z zatrudnianiem cudzoziemców spoza UE w Polsce.

Wśród nagrodzonych w pierwszej kategorii znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy, w imieniu którego nagrodę odebrał Pan Tadeusz Kotlarski – Dyrektor Urzędu.

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy